Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co zde najdete :

Skupina  Senzus                                                                                                    Skupina  O - Zone

ObrazekS E N Z U S

Obrazek

    Slovenská skupina Senzus se skládá ze sympatických členů.Skupina Senzus byla založena roku 1978 Pavolem Peschlem v obsazení : Pavol Peschl, Romero Marko , Dušan Hergott a Štefan Stehlík. Ve skupině se vystřídali další členové : Ivan Argaleš,Igor Fekete a Stanislav Moravčík,který  je hostem v pořadu Senzi Senzus.

   Roku 2006 16.1. postihla Senzus tragédie. Zpěvák,bubeník a bavič Dušan Hergott zemřel náhle na krvácení do žaludku. Skupina si musela najít nového člena,kterým se stal nový bubeník Robo Mrva se kterým skupina Senzus nahrála už CD Slovenská krčmička.

   Obrazek

Skupina Senzus nahrála CD a MG nosiče s označením 1 - 30, 2 neoznačené nosiče a 5 výběrových nosičů. Celkem 37 CD a MG titulů a s úspěšností prodali více než 700 kusů.

Od roku 1998 byli nominováni ve zlatém slavíku v  první pětce  skupin a ztoho získali druhé místo a 3 krát  třetí místo.

Od roku 1997 mají vlastní pořad SEnzi Senzus.

DUŠAN HERGOTT

ObrazekNarodil se 29.10. ve Svätom Jure a zemřel 16.1.2006 . Byl o něho velký zájem, a proto odešel na západ hrát s jinou kapelou a skupina Senzus si musela najít nového nástupce. Dušan byl vyučený kuchař-číšník,ale toto povolání dělat nechtěl.Zpěv nikdy nestudoval.Působil v zahraničí jako barový zpěvák. Obcestoval velký kus světa.Nakonec se usadil v Norsku kde se oženil s Norkou se kterou má dceru Kristýnu. Pak se ale vrátil zpět na Slovensko,kde mu Pavol Peschl navrhl,aby se vrátil do skupiny Senzus. Dušan návrh přijal.Nikdo nevěděl co se stalo mezi Dušanem a jeho manželkou. Dušan si našel novou přítelkyni Soňu se kterou má dceru Sáru. Bohužel se nestihl rozvést se svoji manželkou než zemřel takže nikdo neví jak to bude s dědictvím.

  Dušan navštívil i věštkyni,která mu řekla co se s ním děje,ale Dušan na ni nedal,prý se bál doktorů a nechtěl nic vědět.

   Skupina Senzus má většinou předělané písničky jak lidové,dechové tak i cigánské a zahraniční. Málo ale mají svých vlastních písní.

   Berou na sebe i jiné převleky joko např. zemědělci,vojáci,mušketýři,ženy,cigáni a jiné skupiny.Vždy jim to moc sluší.

Obrazek

Senzusáci ve svých písní používají průpovídky. Tomu kdo zpívá odpovídá jakoby hlas z povzdálí a je to vždy k zasmání.

Jsou výborní šoumeni. Mají velký smysl pro humor.

Nezpívají jen slušné písně,ale někdy se v nich objevují místy sprostá slůvka nebo mají nazpíváno i erotické písně.

IGOR FEKETE : Každý si myslí,že je z Maďarska,ale pravda to není. Ve skupině hraje na klávesy,trubku,harmoniku a také zpívá.

PAVOL PESCHL : Založil skupinu ,hraje na kytaru a zpívá.Většinou vše organizuje,ale většinou je inspiroval Dušan Hergott,který předělal text a potom ho nově nazpívali.

  Jsou mistři převleků,jak nám dokazují v pořadě Senzi Senzus.

Obrazek Tady jako indiáni nebo spíše mexičani a dole ??          Obrazek           

Jako cigáni. Naučili se i cigánštinu,aby mohli zpívat jako cigáni,protože je to efektivnější. Jejich hit  Džamore džamore ´je toho důkazem a nejen tato píseň,ale i mnoho dalších.

O - Z O N E

Jsou to tři kluci z Moldávie : Radu Sarbu,Dan Balan,Arsenie Toderas

Něco o nich

DAN  BALAN

   Narodil se 6.2.1979. Má rád,když může někomu věřit a nesnáší zrádce a podvodníky.Šťastný je když je zamilovaný a smutný je,když vidí někoho na kom mu záleží brečet.

  Má hnědé vlasy a černé oči a je 190 cm vysoký. A je svobodný.

   Jeho nejhorší vlastnost je,že je k sobě a ostatním dost tvrdý a nejlepší je jeho kreativita. Je vysoký,veselý a skvělý milenec. jeho největší sen je umět létat.

   Jeho záliby jsou skládání písniček,šachy a vlastní auto.

RADU  SARBU

   Narodil se 14.12.1978.Má rád věrnost a nesnáší lhaní.Šťastný je,když stojí na podiu a v publiku vidí svoji dívku a nešťastný je ,když se nemůže vyspat.

   Má hnědé vlasy a oči,je 175 cm vysoký. Je svobodný ,ale zamilovaný.

   Jeho nejhorší vlastnost je lenost a nejlepší vlastnost odvaha. Je šťasný,pohodový,prostě cool. A jeho sen nechce prozradit.

   Jeho záliby jsou plavání,rybolov,vlastní kočka a koně.

ARSENIE  TODERAS

    Narodil se 22.7.1983. Má rád upřímnost a nesnáší přetvářku.Šťasný je,když napíše dobrou písničku a  smutný je,když kolem něho jsou smutní lidé.

   Má hnědé vlasy a modré oči,je 186 cm vysoký. Je svobodný

   Jeho nejhorší vlastností není nic a nejlepší,nikdy nechodí pozdě. Je věrný,střeštěný a pohledný. A jeho sen je,jeden den strávit v nebi.

   Jeho záliby jsou vymetání večírků,kamarádi a aikido.

Jejich singl  Dragostea Din Tei  se dostal do prvních příček hitparád. Tomu ,ale už tak není dlouhou dobu a slyšíme je málokdy.

Skupina se rozpadla roku někdy v únor-březen 2005 kvůli Danovi,který jel na dovolenou do Ameriky a s jinými kluky přezpíval songy skupiny O- Zone. To se nelíbilo Radovi a Arsenimu a rozpadli se.

POzn. obrázky později.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SENZUS

(ZDENKA, 16. 11. 2012 19:24)

Mam ráda Senzus ,když ho dávali v televizi tak jsem si to nahravala na dvd škoda že už neni Dušan,ten byl nejlepší ze všech .Je ho škoda,to nove už není ono. Ale fandím jim.

senzus

(Minos, 4. 5. 2012 23:18)

Tyto muzikanti hrali strykovy na svatbe ktora trvala 3 dni a co dokazovali v TV to je slaby odvar.Vecer nas ukladali spat rano varechou budili a na sale nas sadnut nenechali a Dusan ten bol snich navetsi huncut a ty ostatny sa zahambit tie nenechali!No proste zabava ako ma byt a s radostou na to spominam a stale ich pocuvam ked mam cas.PS Stale vam fandim.

dusan hergot

(arlen, 2. 4. 2012 9:00)

...senzus miluju poustim si pouze pisne s dusankem...proc nejsou k dostani nahravky s dusanem.,tady v Praze senzus starsiho data ani nahodou...proc?myslim si ze nejsem sama kdo shani jakoukoliv nahravku s dusanem...proste zde v Praze nemuzem sehnat...doufam ze nekoho napadne nam alespon takhle tak skveleho cloveka vratit aspon v teto podobe,a zacne pisnicky s Dusankem vydavat...dekuji

K čemu komentáře???

(Standa L., 9. 11. 2010 8:43)

Proč jste zavedli tyto komentáře, když se o ně nikdo nestará, nikdo neodpovídá. Co byl pro vás SENZUS? NIČ....
Jen klamete lidi... Přitom, ať řekli nebo zazpívali Senzusáci cokoliv, celkový pohled je senzační. V pěti nahrávkách, které jsem si stačil pořídit, dokázali bavit lidi,reagovat na aktuální politické události, které se jistě mnohým nelíbili. Ale to už tady bylo...
Promiňte,že jsem se tak vzrušil, ale když čtu komentáře, které zůstaly bez odezvy, je mi špatně...
Autor komentářů: Konečně Senzus a Něco na tom bude.

Něco na tom bude...

(Standa.L., 1. 11. 2010 16:01)

Teď,o školních prázdninách jsme hlídali vnoučata. Pokud se nedívala na pohádky, pouštěli jsme nahrávky Senzi Senzus. Až poslední den říká vnučka. Dědo, já nemohu v noci spát, pořád se mi zdá Senzus...

Konečně Senzus

(Standa L., 3. 10. 2010 17:52)

... je to senzační... Máme nahráno 5 pořadů Dnes vás baví Senzus. Každý den od rána a kdykoliv si je pouštíme,abychom začali pěkně nový den, nebo si spravili náladu. Písničky i scénky nás "pronásledují" nejen ve dne, ale i v noci ve snech. Je nám s manželkou 70 let a Senzi Senzus je to nejlepší, co jsme v posledních letech viděli a slyšeli. V komentářích je plno žádostí o nahrávky. Můžete mi dát kontakt na nahrávky z pořadu,ale nedělám si iluze, když se dívám na komentáře ... manželé z českého Hrobu. standa.loffelmann@seznam.cz

vzpomínka na Dušana

(baroneta@seznam.cz, 18. 9. 2010 20:51)

Jsem češka a skupinu Senzus zbožnuji, jsou bezvadní kluci. Jen mi je moc líto Dušana Hergotta. Denně si pouštím jejich písničky a vzpomínám na něho.11.9.2010jsem se jela podívat s celou rodinou do Svateho Juru, abych se mohla podívat na jeho hrob a bylo mi moc smutno. Ujeli jsme skoro 600 km a nelituji toho.

senzus

(vlasta, 2. 9. 2010 14:10)

miluji písničky od senzusu.ale chtěla bych sehnat CD nebo DVD.pouze s DUŠANEM HERGOTTEM škoda ho.dával tomu šťávu.31.8.2010 jsem se dívala na STV1,ale už to není ono.Moc moc děkuji kdo mi poradí

mama moja Javorinska

(beatric-bozenka, 29. 8. 2010 11:01)

miluji Vase pisnicky ,jste nejjjjj,ale kde je sezenem_?

senzus

(lenka juricova, 20. 8. 2010 23:12)

mam je moc rada jsou uzasny

senzus

(nadika, 17. 8. 2010 15:23)

ste bajecny :]

supper

(nadika a monika, 17. 8. 2010 15:21)

ste super

Senzi Senzus

(jaja, 6. 7. 2010 14:13)

3.7.2010 hral senzus v zložení Peschl, Mrva a Fekete po prvý krát v obci Abrahám. Mali veľký úspech. Ďakujeme za vynikajúce vystúpenie, dobrú náladu, naozaj veľký kultúrny zážitok.

hledám kontakt

(baroneta@seznam.cz, 6. 7. 2010 0:08)

Prosim, najde se někdo, kdo znal osobně Dušana Hergotta? Jsem z Cech a tohoto človíčka zbožnuji i když ho znám jen z televize. Chtěla bych se o něm co nejvíc dozvědět. Děkuji předem za váš čas, pokud mi ho věnujete.

senzi senzus

(sandra, 25. 6. 2010 11:20)

kazde utery se divam na senzi senzus moc me mrzi jeho smrt, moc a achci vedet kolik mel Dusan Hergott roku.Mozete me prosim vas odpovedet dik.

senzi senzus

(sandra, 9. 6. 2010 8:23)

senzi senzus bych chtela nekdy poznat osobe a chci nejake pisnicky se od nich naucit a chci nekdy i snima zahrat.

Krása!!!

(Pepan z Březnice o.Příbram, 3. 12. 2009 21:17)

Každý čtvrtek sleduji na satelitu pořad s písničkami od Senzusu.Jak seženu nějakou nahrávku.Moc mi mrzí jeho smrt,moc.

DVD skupiny Senzi Senzus

(baroneta@seznam.cz, 27. 10. 2009 22:33)

Prosim, poradte , kde sehnat DVD Sunzus, pokud nejake jsou. Miluji je! Ale pouze ty s Dusanem Hergottem.

koupit dvd

(otakar němec, 12. 6. 2009 6:58)

prosím jak zakoupím dvd

O-Zone

(superkobylka, 13. 7. 2008 11:51)

scháním všechny fanoušky O-Zone co ještě jsou. Čekám na vás na www.ozonezone.er.cz Tak šup, kluci to ocení